Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?

Zanim przejdziemy do samego problemu wypadania włosów, musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno nas on dotyczy. Przede wszystkim warto pamiętać, że wypadanie włosów jest procesem naturalnym. Codziennie tracimy ich ok. 100, co jest wynikiem ich starzenia się.

Dobrym sposobem na upewnienie się, czy wypadanie naszych włosów mieści się w normie, jest przeliczenie wszystkich włosów, które wypadły nam pomiędzy jednym a drugim myciem (jeśli nie myjecie włosów codziennie, to podzielcie tę liczbę przez liczbę dni), wliczając w to oczywiście te, które wypadły podczas jednego z myć. Jeśli liczba ta nie przekroczy znacznie 100, to możemy uznać, że nie mamy problemu z wypadaniem włosów.

Co w takim razie powinno być dla nas sygnałem, że ta przypadłość jednak nas dotyczy?

1. Przy prostych włosach na pewno to, że podczas każdego czesania na szczotce zostaje nam dużo włosów (więcej niż 20), nawet jeśli pomiędzy jednym a drugim rozczesywaniem minęło mało czasu (np. godzina).

2. Jeżeli przy codziennym myciu włosów wypada nam znaczna ich liczba (np. więcej niż kilkadziesiąt).

3. Jeśli zauważymy, że liczba włosów, która wypada nam podczas mycia czy czesania, jest znacznie większa niż zwykle.

4. Gdy przy każdym przeczesaniu włosów dłonią zostaje nam na niej spora liczba włosów (więcej niż 10).

5. Jeżeli zauważymy, że włosy są wyraźnie przerzedzone.

Warto uświadomić sobie, co tak naprawdę jest przyczyną wypadania naszych włosów. Bez tego nie jesteśmy w stanie dobrać produktów czy metod, które mogą nam pomóc. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników: to, co jemy, jakich kosmetyków używamy, czy farbujemy włosy, przebyte choroby, stres, odstawienie tabletek antykoncepcyjnych czy przyjmowanie nowych leków. Nawet pora roku może mieć w tym przypadku znaczenie.

OD CZEGO W TAKIM RAZIE ZACZĄĆ WALKĘ Z WYPADAJĄCYMI WŁOSAMI?

W przypadku włosów najważniejsze jest to, co się dzieje w środku. Warto więc zacząć od zadbania o zdrową i dobrze zbilansowaną dietę. Na początek wystarczy przestrzegać kilku najważniejszych zasad:

1. Codziennie jedz wartościowe białka, które są źródłem aminokwasów, a to z nich zbudowane są nasze włosy.

2. Włącz do diety zdrowe tłuszcze. Dzięki nim Twoje włosy będą bardziej sprężyste i błyszczące.

3. Wybieraj dobre węglowodany.

4. Pamiętaj o witaminach i minerałach. Bez nich nasze włosy nigdy nie będą zdrowe.

Drugi kierunek, w którym należy podążać, jeśli chcemy zwalczyć nadmierne wypadanie włosów, to wzmocnienie skóry głowy od zewnątrz. Do wyboru mamy wiele różnego typu preparatów: szamponów, wcierek, czyli specjalnych odżywek do skóry głowy, i olejów.

Oto nasza propozycja produktów dla włosów z tendencją do wypadania:

Seria STOP WYPADANIU WŁOSÓW firmy Cece Med+ (szampon, odżywka, lotion) dzięki której włosy zyskają witalność, energię i dawny blask. Oprócz tego kosmetyk skutecznie stymuluje porost nowych włosów i zapobiega dalszemu wypadaniu.

Seria od Botea ACTIVE 5.0 (szampon, ampułki) zawiera silne substancje jak arnika, inozynol, białka soi i aloe vera, które oczyszczają i rewitalizują mieszki włosowe dzięki czemu włosy zyskują siłę i przestają wypadać.

Seria od Botea TONIC 6.0 (szampon, ampułki) zawiera silne substancje jak ekstrakt zżeńszenia i witaminy, które polepszają cyrkulacje krwi i w konsekwencji stymulują transport tlenu do włosa, co pobudza porost nowych włosów.

Szampon DENSITY ADVANCED od Loreal Expert jest skierowany przeciwko okresowemu lub stałemu wypadaniu włosów. Formuła wzbogacona w witaminy PP i B6 oraz kwasami OMEGA 6 co skutkuje pogrubieniem korzenia włosów, przez co zyskują dużo wigoru oraz są widoczniej gęste. Ponadto pobudzona zostaje mikro cyrkulacja krwi co przekłada się na ich niewiarygodny połysk i miękkość. Cebulki włosów zostają stanowczo wzmocnione co stopniowo eliminuje proces wypadania włosów.

Maska PLACENTA jest to produkt profesjonalny zawierający wyciąg z łożysk, miąższu bambusa oraz proteiny pszenicy, bogaty w białka, witaminy, aminokwasy oraz sole mineralne. Włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące. Maska wzmacnia cebulki, dzięki czemu pasma są mniej podatne na wypadanie. Rezultat widoczny od pierwszego użycia.

(na postawie książki Kołomycew Anny – Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CLOSE
X
Add to cart